De mondige burger versus de defensieve overheid. Conflicten tussen burgers en gemeente of andere overheid komen steeds vaker voor. De media berichten er ook graag over. Recent viel ons oog op een bijzondere casus. Een ‘koffieconflict’, een conflict over de geur van gebrande koffie en de bijbehorende vergunningen. De hoofdrolspelers bleken verwikkeld in bezwaarprocedures bij de gemeente en druk met de gang naar de rechter. Details leest u in het artikel hieronder.

Mediation betere keuze

We hoeven niet uit te leggen dat het anders beter kan, bij dit koffieconflict en andere ‘brandende’ kwesties. Het voorkomen of oplossen van dergelijke conflicten met mediation kan namelijk veel sneller, goedkoper en voor iedereen positiever. Gelukkig zien we dat betrokkenen steeds vaker kiezen voor mediation of een andere vorm van bemiddeling. Ook gemeenten en andere overheden.

Meer weten over koffieconflict en mogelijke oplossingen?

Wilt u ook meer weten over onze dienstverlening of de voordelen van mediation? Of direct een intakegesprek aanvragen? Neem dan gerust contact met ons op.

Koffieconflict Heumen


Lagere kosten

Vergeleken met de kosten van een juridische procedure, is mediation fors goedkoper. Nog los van de bespaarde tijd en energie. Gangbaar is dat beide partijen de kosten van de mediation dragen, ieder 50% tenzij u iets anders afspreekt. Bij arbeidsmediation is het gebruikelijk dat de werkgever de kosten draagt.
Ter indicatie: een mediation bestaat uit zo'n 3 tot 5 sessies van ongeveer 1,5 uur.
>>Tip: informeer bij uw verzekeraar. Mogelijk vergoedt deze (deels) de kosten.

Kies zelf: Fixed fee of flexibel »

Nieuw: Highspeed Mediation

Los uw conflict op in één dag. Ontdek onze unieke formule:

Highspeed Mediation »